Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rady z Ameryki

28 listopada 1997 | Moja Kariera | KK

KOBIETA INTERESU

Jak zrobić karierę

Rady z Ameryki

Przed kobietami stają w pracy inne wyzwania niż przed mężczyznami. Dlatego też kobiety powinny opracowywać inne niż mężczyźni strategie, by się z tymi wyzwaniami uporać. Muszą też brać pod uwagę stereotypy, które, choć nieprawdziwe, nadal są aktualne. Są też firmy, w których nawet najlepiej przygotowana zawodowo kobieta kariery nie zrobi.

Pierwszy ibodaj najważniejszy krok do stworzenia własnej strategii sukcesu to znalezienie firm przyjaznych kobietom, takich w których dochodzą one do najwyższych stanowisk. Choć sukces zależy w głównej mierze od indywidualnego przygotowania fachowego i cech osobowości, to zwykle w tego typu firmach panuje dobra atmosfera zawodowego rozwoju kobiet. Drugi krok, to stworzenie sieci kontaktów z kobietami, którym się powiodło. Można wtedy podpatrywać ich metody działania, dzielić się doświadczeniami, zyskiwać życzliwe rady. Krok trzeci polega na stałym rozwoju zawodowym. Np. jeśli jakaś osoba posiada już spore...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament