Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

28 listopada 1997 | Ekonomia | a.mac AK

Informacje

BOŚ chce stworzyć firmę zarządzającą IX NFI

Fundusz inwestycyjno-ekologiczny

Według wstępnych informacji, do przetargu na firmę zarządzającą dla IX NFI im. E. Kwiatkowskiego zgłosiło się kilkanaście firm. Kandydaci, którzy przejdą do kolejnego etapu, mieli być znani do północy 27 listopada. Zwycięzca zostanie wyłoniony do końca marca 1998 r.

Jedną z ofert, które przyjmowano do 21 listopada br. , przedstawił Bank Ochrony Środowiska. W gronie jego wspólników znalazło się PZU Życie i Schooner Capital Corp. amerykański bank inwestycyjny. Jednym z warunków było bowiem przedstawienie oferty wspólnie zrenomowaną firmą zagraniczną. Jerzy Pietrewicz, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska jest przekonany, że jego bank znajdzie się na krótkiej liście kandydatów. -- Nasza oferta jest dopełnieniem działalności grupy kapitałowej, jaką od dawna budujemy -- powiedział prezes J. Pietrewicz. Zdaniem prezesa Pietrewicza, bankowi potrzebny jest fundusz inwestycyjny, przez który można wykorzystać firmy działające w sferze ekologii. Przypomniał, że BOŚ od dwóch...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament