Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Studiować w bogatym kraju

28 listopada 1997 | Świat | KG

ANALIZA

Studiować w bogatym kraju

Popieramy protesty studentów -- powiedział kanclerz Helmut Kohl. -- Manifestują w słusznej sprawie, ale ich protest jest skierowany pod niewłaściwym adresem -- dodał. W Niemczech za szkolnictwo wyższe odpowiedzialne są władze krajów związkowych, udział rządu federalnego w finansowaniu uczelni wynosi zaledwie 10 proc.

Kanclerz podczas swego środowego wystąpienia w Bundestagu ostro skrytykował landy rządzone przez samych socjaldemokratów lub w koalicji z zielonymi, zarzucając im lekceważenie studentów oraz cięcia w budżecie na oświatę i badania naukowe. -- Ci, którzy protestują dziś -- powiedział Kohl -- nie mają nic wspólnego z rewolucjonistami roku 1968. Celem tej generacji nie jest obalenie rządu i systemu, ale walka o przyszłość, o zapewnienie godziwych warunków kształcenia, a potem o miejsca pracy.

Niemcy są jednym z najbogatszych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament