Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Marsz tolerancji czy obłudy

28 listopada 1997 | Kraj | MD MJ

DEMONSTRACJA

O akceptację "dla ludzi wszystkich ras i maltretowanych zwierząt"

Marsz tolerancji czy obłudy

Przez Warszawę przemaszerowali wczoraj założyciele i zwolennicy ruchu "Świadomi tolerancji". -- Gdzie spojrzę, tam widzę objawy nietolerancji i dominację jednej religii -- twierdzi lider ruchu, a zarazem poseł SLD Piotr Ikonowicz. -- Fakt, że takie demonstracje się odbywają jest dowodem, że Polska jest krajem tolerancyjnym -- odpowiada przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Jan Maria Jackowski z AWS.

Labuda, Łazuka, Drozda, Lipińska, Kuroń

Założyciele ruchu złożyli w Sejmie apel otolerancję dla "mniejszości narodowych, kobiet, krzywdzonych dzieci i zagubionej młodzieży, ponadto -- bezdomnych, niepełnosprawnych, walczących o ochronę środowiska, katolików praktykujących i niepraktykujących (ale nie akceptujących braku rozdziału państwa od Kościoła) , cudzoziemców oraz ludzi wszystkich ras i maltretowanych zwierząt". Obawiają się także o los nosicieli wirusa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament