Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nursułtan Nazarbajew

28 listopada 1997 | Świat | SP

Nursułtan Nazarbajew

Prezydenta Nursułtana Nazarbajewa ktoś opisał jako polityka dwóch światów -- jest on w takim samym stopniu Azjatą co Europejczykiem. Chętnie występuje w roli demokraty, ale jednocześnie powtarza swoje hasło, iż w Kazachstanie, w kraju położonym na styku dwóch cywilizacji i do tego po wielu dziesięcioleciach totalitaryzmu, droga do demokracji musi prowadzić przez okres rządów zdecydowanych, nawet jeśli ocierają się one o autorytaryzm. Nazarbajew nazywa to pragmatyzmem i chętnie cytuje stare kazachskie przysłowie: "Kto idzie wolniej, zajdzie dalej". Dotychczas taktyka ta okazywała się skuteczna.

Nursułtan Nazarbajew Abiszewicz urodził się 6 lipca 1940 r. we wsi Czełmogan w obwodzie ałmackim. Z wykształcenia jest inżynierem metalurgiem. Ukończył Politechnikę Karagandzką oraz -- zaocznie -- Wyższą Szkołę Partyjną przy KC Komunistycznej Partii Związku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament