Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie Leśne Kompleksy Promocyjne

28 listopada 1997 | Nauka i Technika | KF

ŚRODOWISKO

Odtwarzanie naturalnychkompleksów przyrodniczych

Polskie Leśne Kompleksy Promocyjne

KRYSTYNA FOROWICZ

Polska na Międzynarodowych Targach Ekologicznych "Poleko" promuje lasy. "Posadź swoje drzewko", to motto leśnej ekspozycji. Odwiedzający stoisko Państwowego Gospodarstwa Leśnego "Lasy Państwowe" otrzymują sadzonkę z instrukcją, jak zasadzić młodą roślinę i jak należy ją pielęgnować oraz "garść" informacji, jaką rolę spełnia ekosystem leśny w życiu planety, jaki jest udział lasu w bilansie dwutlenku węgla, na czym polega nowoczesne zarządzanie gospodarką leśną. W polskim leśnictwie dzieje się wiele dobrego. Stoisko LP tonie w zieleni.

Są nową ideą

Przyrodę chronimy od 100 lat w takich formach jak parki narodowe (zajmują ponad 300 tys. ha) , rezerwaty przyrody (128 tys. ha) , parki krajobrazowe (ponad 2 mln ha) , obszary chronionego krajobrazu (569 ha) . Obecnie obszar terenów chronionych w Polsce zajmuje prawie 24 proc. powierzchni Polski -- 8 421 432 ha.

Leśne Kompleksy Promocyjne są nową ideą nie tylko w leśnictwie polskim, ale i europejskim. Podobne struktury istnieją w Kanadzie....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament