Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raczkowanie sławy

28 listopada 1997 | Kultura | JC

Dziś warszawska premiera"Fame"

Raczkowanie sławy

Dziś w Teatrze Komedia w Warszawie odbędzie się premiera słynnego musicalu "Fame" Davida De Silvy. Jego kinową wersję nakręcił Alan Parker, był również serial telewizyjny. Reżyserem i choreografem spektaklu jest Wojciech Kępczyński, autor inscenizacji "Józefa i cudownego płaszcza snów w technikolorze". Koszt przedstawienia w radomskim Teatrze im. Kochanowskiego, wynosi 450 tys. zł.

"Fame" (Sława) to opowieść o słynnej nowojorskiej szkole artystycznej zwanej potocznie Fame School. Jej mottem jest sentencja: "Chcemy, żebyś był dobry, zanim staniesz się sławny". Ukończyli ją Liza Minnelli, Al Pacino, Eartha Kitt, Janet Jackson, Suzanne Vega i Pinchas Zuckerman. Musical, którego libretto napisał Jose Fernandez, słowa piosenek Jaques Levy, muzykę zaś Steve Margoshes -- jest w założeniu autorów kreacją zbiorową. Jest tu bowiem aż 8 głównych ról. Każda z nich przedstawia inny typ człowieka, inne problemy. Połączone wątkiem wspólnych marzeń o sławie są bogatym materiałem dramaturgicznym....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament