Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla przyszłych kupców, sekretarek i faktorów

28 listopada 1997 | Moja Kariera | KM

KOBIETY INTERESU

Trzy byłe nauczycielki prowadzą własne szkoły zawodowe

Dla przyszłych kupców, sekretarek i faktorów

Apolonia Pietrzyk jest właścicielką, a właściwie współwłaścicielką razem z córką, szkoły policealnej sekretarek w Poznaniu. Tego roku uruchomiła jeszcze pomaturalną Szkołę Radia, Telewizji i Filmu. Grażyna Katner zaczynała od prywatnego przedszkola, potem zorganizowała szkołę podstawową i policealne studium dla sekretarek asystentek i stewardes. Obecnie jest współwłaścicielką, razem z Adamem Polanowskim, Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami. Joanna Michałowska od sześciu lat prowadzi Prywatne Liceum Kupieckie im. Braci Jabłkowskich.

Kształcenie sekretarek

-- Jest duże zapotrzebowanie na kompetentne sekretarki -- mówi Apolonia Pietrzyk, z wykształcenia polonistka, prowadząca szkołę dzienną i wieczorową. -- Profesjonalistka z tej branży, nawet mniej urodziwa i niekoniecznie młoda, z pewnością będzie stosownie ubrana i zadbana. W szkole są zajęcia z kosmetyki. Aktorki uczą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament