Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezydent na co dzień i od święta

28 listopada 1997 | Kraj | RB

NAGRODA IM. ANDRZEJA BňCZKOWSKIEGO

Bogdan Zdrojewski, prezydent Wrocławia

Prezydent na co dzień i od święta

RAFAł BUBNICKI

W czasie ponadsiedmioletnich rządów prezydent Bogdan Zdrojewski zdobył sobie we Wrocławiu olbrzymi autorytet. Z jego osobą kojarzone są pozytywne zmiany, które od czasu pierwszych wyborów samorządowych dokonały się w mieście. Prezydent uważany jest za kompetentnego urzędnika, który podejmując decyzje bierze pod uwagę ich skutki społeczne. Zdrojewski jest popularny nie tylko we Wrocławiu, ale także w województwie i regionie dolnośląskim. W Polsce stał się szeroko znany w czasie lipcowej powodzi, kiedy kierował obroną Wrocławia przed wodnym żywiołem.

Według rozpowszechnionej opinii to powódź przesądziła o znakomitym wyniku, jaki prezydent Zdrojewski uzyskał we wrześniowych wyborach. Kandydując do Senatu otrzymał 241 179 głosów (57, 7 proc. głosów w województwie) , co było jednym z najlepszych wyników wyborczych w Polsce. We Wrocławiu przekonanie o pewnym zwycięstwie wyborczym Zdrojewskiego powszechne było długo przed powodzią -- przemawiały za tym jego sukcesy w zarządzaniu miastem, a zwłaszcza przygotowanie i przebieg Kongresu Eucharystycznego, przed którym zrealizowano ważne inwestycje miejskie, m. in. restaurację Rynku, placu Solnego i Ostrowia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament