Atomowa kotwica dla polskiej gospodarki
Westinghouse tworzy przyczółek amerykańskiego atomu w Polsce. Chce tu zostać na dłużej, o czym świadczy skala współpracy z polskim biznesem.
Energetyka jądrowa może odegrać istotną rolę we wspieraniu rozwoju gospodarki poprzez tworzenie miejsc pracy w perspektywie krótko- i długoterminowej, zrównoważonych inwestycji oraz rozwoju infrastruktury. Jej podstawową zaletą jest także zeroemisyjność. Jak wynika z danych Międzynarodowej Agencji ds. Energii, aby osiągnąć zerową emisję netto do 2050 r. zgodnie z porozumieniem paryskim, moc energii jądrowej na świecie musi się podwoić do 812 GW do 2050 r. z obecnych 413 GW. W latach 30. coroczny przyrost mocy w energetyce jądrowej musi wynieść 27 GW. Dla przypomnienia – łączna moc zainstalowana obecnie w Polsce wynosi niewiele ponad 58 GW.
W tym sektorze niebagatelną rolę do odegrania ma rozwój elektrowni opartych na niezawodnych reaktorach AP1000 od Westinghouse’a. Inwestycje z tym związane będą miały duży pozytywny wpływ na lokalne społeczności i region, a także na gospodarkę krajową przez cały...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta