Kodeksowa regulacja pracy zdalnej może ograniczyć jej zasięg
Finalizowana nowelizacja kodeksu pracy, która ureguluje pracę poza biurem, oznacza wyższe koszty dla pracodawców i może wywołać przymusowy powrót do biur.
Nowelizacja kodeksu pracy dotycząca pracy zdalnej będzie w 2023 roku dużym wyzwaniem dla pracodawców. Zarówno finansowym, jak i organizacyjnym – oceniają eksperci z branży HR. Wszystko wskazuje na to, że tej wiosny – w kwietniu lub w marcu – pojawi się długo wyczekiwana przez pracodawców i pracowników ustawowa regulacja pracy zdalnej, którą dotychczas (od niemal trzech lat) regulowały doraźne przepisy covidowe.
Jak zaznacza Łukasz Wawrzyniak, ekspert ds. bezpieczeństwa pracy w firmie W&W Consulting, z punktu widzenia pracowników jednym z kluczowych elementów nowych przepisów jest ustalenie kosztów ekwiwalentu lub ryczałtu związanego z kosztami wykonywania pracy poza...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta