Zasady dofinansowania montażu paneli czy wind powinny się zmienić
Instalacje OZE na blokach są poza zasięgiem mniejszych miast – mówi Andrzej Funka, prezes spółdzielni w Nowym Tomyślu.
2023 rok prawdopodobnie przyniesie ok. 20 różnych ustaw dotyczących nieruchomości, które w mniejszym lub większym stopniu będą dotyczyły spółdzielni mieszkaniowych. Jesteście na to gotowi?
A ktoś jest gotowy? Premier nie panuje nad swoim rządem, każdy z ministrów jest z innej bajki i ciągnie w swoją stronę. Wszyscy się zastanawiamy, co zrobić, aby było dobrze, a każdy minister wymyśla swoje.
Ale chyba jest kilka regulacji prawnych, z których skorzystacie? Np. panele fotowoltaiczne na dachach i balkonach bloków?
Gdy tylko pojawiły się informacje o tym, że będzie można zakładać panele fotowoltaiczne, natychmiast zgłosili się do nas mieszkańcy z pytaniem o to i postulatami, aby zarząd spółdzielni przypadkiem nie przespał tej szansy. A to problem natury komunikacyjnej jest przecież, ponieważ taka opcja wyraźnie jest zastrzeżona dla części wspólnych w budynkach. Jeżeli mamy 135 budynków i 4 tys. mieszkań, to tylko dwa budynki na moim osiedlu mają windy i tylko tam to się może opłacić.
Dlaczego?
Odnawialne źródła...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta