Niskie ceny akcji zachęcają do ostrożnych zakupów
INWESTYCJE | Wśród sektorów polecanych przez analityków są banki, spółki surowcowe, producenci gier wideo, sektor IT
Początek 2023 r. był udany dla inwestujących na warszawskiej giełdzie. Czy ta pozytywna tendencja ma szansę się utrzymać w kolejnych miesiącach?
Jednym z argumentów przemawiających za inwestowaniem na krajowym parkiecie jest to, że w wyniku bessy trwającej przez większą część 2022 r. akcje wielu spółek można teraz kupić dużo taniej niż przed rokiem, a perspektywy tych firm wcale nie pogorszyły się znacząco.
– Warto pamiętać, że spadki na krajowym rynku akcji w ostatnich miesiącach 2021 r. i przez większość 2022 r. w znacznym stopniu wynikały nie z pogorszenia sytuacji samych spółek, ale z czynników rynkowych i systemowych, takich jak ryzyko wywołane wojną za naszą wschodnią granicą, ryzyko związane z bankami czy ze spółkami energetycznymi – wskazuje Kamil Hajdamowicz, menedżer ds. ryzyka produktów inwestycyjnych w Santander Bank Polska.
Spadek kursów akcji przy zachowaniu w miarę stabilnych zysków spółek sprawił, że akcje na krajowym rynku stały się bardzo tanie, co zostało zauważone przez inwestorów w czwartym kwartale ubiegłego roku.
Atrakcyjne po przecenie
Z przewidywań ekspertów wynika, że pierwsze półrocze 2023 będzie mniej korzystne dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta