Dobrostan pracowników to inwestycja
Benefity muszą być dopasowane do nowych realiów.
Stres, złe samopoczucie i zmęczenie to coraz poważniejsze problemy, z którymi muszą mierzyć się pracownicy. To również coraz istotniejsza kwestia dla pracodawców, którzy nie przeciwdziałając wspomnianym symptomom wypalenia zawodowego, ryzykują, że osoby zatrudnione ograniczą swoje zaangażowanie, częściej będą brać zwolnienia, a w skrajnych przypadkach zrezygnują z pracy.
Z raportu Benefit Systems „Zmęczeni, obojętni, niezaangażowani. Postpandemiczne potrzeby pracowników” wynika, że co trzeci zatrudniony (35 proc.) odczuwa znużenie i wykończenie po pracy nawet kilka razy w tygodniu, a poczucie frustracji i zmęczenia pracą dotyka jednego na pięciu Polaków (22 proc.). 12 proc. badanych deklaruje mniejsze zaangażowanie w obowiązki służbowe kilka razy w tygodniu, a 19 proc. z nich odczuwa zmęczenie jeszcze przed rozpoczętą pracą. Dane te pokazują skalę wypalenia zawodowego w Polsce, które od 2019 r. jest sklasyfikowane jako choroba i wpisane przez Światową...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta