Dla kogo praca w systemie hybrydowym?
Praca zdalna może być bardziej efektywna.
Niemal trzy lata temu, gdy w Polsce pojawiła się pandemia Covid-19, niewielu pracodawców dopuszczało do siebie myśl, że system pracy czeka tak gruntowna metamorfoza. Wprowadzone restrykcje, m.in. konieczność nauczania online niemal na każdym etapie kształcenia, miały ogromny wpływ na wiele branż – w tym na cały sektor edukacyjny.
Dane jasno pokazują, że pandemia całkowicie odmieniła dotychczasowy system pracy i jest pochodną zmiany funkcjonowania przedsiębiorstw, w tym także ich modelu biznesowego. Nadal jednak nie wszyscy wierzą, że praca zdalna może być efektywna. Najwyższy czas zrewidować to podejście. Z ostatnich raportów wynika, że dla pracowników możliwość odejścia od tradycyjnego modelu pracy jest niezwykle istotna. Co trzeci badany byłby w stanie zrezygnować z części wynagrodzenia, by otrzymać lub zachować możliwość pracy z domu. Z kolei co drugi zdecyduje się na zmianę pracodawcy, jeśli ten będzie chciał powrócić do tradycyjnych rozwiązań (raport Deloitte – „Stan pracy hybrydowej w Polsce. Doświadczenia i oczekiwania pracowników”).
Korzyści dla dwóch stron
Praca w trybie hybrydowym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta