Tryb z wolnej ręki na zamówienia drogowo-obronne
Do przygotowania i realizacji inwestycji drogowo-obronnych zastosowanie będzie miała przesłanka pilności warunkująca możliwość skorzystania z trybu zamówienia z wolnej ręki.
Do Sejmu 26 maja 2023 roku, wpłynął projekt ustawy – o zamianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz niektórych innych ustaw („projekt ustawy”).
Pierwszy rzut oka na tytuł, może prowadzić do wniosku, że projekt ten dla osób zajmujących się zamówieniami publicznymi nie będzie miał zbyt dużego znaczenia, jednak już pobieżna lektura przedstawionego projektu – diametralnie zmienia pierwsze wrażenie. Bowiem na mocy art. 7 projektu ustawy, polski ustawodawca postanowił przemycić nową przesłankę udzielenia zamówienia z wolnej ręki, co więcej postanowił on wyłączyć przepisy o komisji przetargowej (art. 53–55 ustawy z 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych – „p.z.p.” oraz o obowiązkach publikacyjnych (art. 216 p.z.p.).
Przedsięwzięcia drogowe
Warto przyjrzeć się przepisowi, który ustawodawca planuje dodać do ustawy z 10 kwietnia 2003 roku o szczególnych zasadach przygotowania i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta