Chcą wsparcia rządu, by zbudować skalę
Polscy producenci urządzeń grzewczych OZE apelują do premiera o pomoc dla branży, aby wzmacniać swoją pozycję konkurencyjną. Liczą także na podpisanie porozumienia sektorowego.
Jak przedstawia się sytuacja polskich producentów urządzeń grzewczych OZE – pomp ciepła i kotłów na pelet. Stan biznesu, stan rynku. Znaczenie zagranicznej konkurencji. Jak wygląda otoczenie prawne działalności sektora. Problem dotowania urządzeń wykorzystujących paliwa kopalne. Akty prawne, zobowiązania i propozycje ze strony Unii i Polski. Czego potrzebuje polska branża producentów urządzeń grzewczych OZE. Jak efektywnie może zostać wsparta przez rząd. Jakie są najbardziej korzystne rozwiązania w zakresie dofinansowania i polityki podatkowej. Jakość urządzeń grzewczych oferowanych na polskim rynku; jakie rozwiązania wprowadzić, aby była jak najwyższa. A wreszcie, znaczenie sektora dla całości polskiej gospodarki oraz szanse, jakie może stworzyć uzdrowienie branży. Wokół tych zagadnień toczyła się dyskusja podczas debaty „Polscy producenci urządzeń grzewczych – pomiędzy walką o przetrwanie i dynamicznym rozwojem. Jak dać sektorowi szansę na dynamiczny wzrost z korzyściami dla całej polskiej gospodarki”.
Rewolucja na rynku
Paweł Lachman, prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), zwrócił uwagę, że jesteśmy w momencie rewolucji w technice grzewczej. – Od ogłoszenia w ub.r. planu REPowerEU nastąpiło gwałtowne przyspieszenie rozwoju technologii i produkcji pomp ciepła i innych urządzeń, które mają pomóc w osiągnięciu neutralności...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta