CEEPUS pomaga uczelniom
Program Wymiany Akademickiej otwiera się na nowe kraje. Podczas dwudniowej konferencji ministerialnej w Warszawie podjęto decyzję o poszerzeniu porozumienia o Ukrainę oraz Litwę, Łotwę i Estonię.
Program CEEPUS powstał 30 lat temu. Od tego czasu wspiera mobilność akademicką w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, przyczynia się do integracji europejskiej w szkolnictwie wyższym i podkreśla specyfikę regionalną uczelni.
Państwami członkowskimi programu są obecnie: Albania, Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Macedonia Płn., Mołdawia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry. Udział bierze również Uniwersytet w Prisztinie.
– CEEPUS to druga w Europie organizacja wymiany akademickiej pod względem zasięgu, po Erasmusie – podkreśla na zakończenie konferencji ministerialnej zorganizowanej w Centrum Nauki Kopernik minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. – Polska była jednym z krajów założycieli, a teraz jest jednym z liderów całego programu. Zakończyliśmy dziś kolejny jego etap – CEEPUS III, a także polskie przewodnictwo w komitecie ministrów CEEPUS, które Polska przekazała Ministrowi Kultury i Innowacji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta