TSUE upraszcza procesy frankowe
Ochrona z dyrektywy konsumenckiej nie zależy od wiedzy konkretnej osoby, ale tego, czy działa ona w celach niezwiązanych z zawodem i biznesem.
Kredytobiorcę zatrudnionego w banku też należy poinformować o ryzyku kursowym – orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE.
Pytania frankowe
TSUE odpowiadał na pytania Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia (sędziego Michała Maja) i sprawy dwojga frankowiczów przeciw mBankowi (na tle kredytu zaciągniętego jeszcze w BRE Banku), na sfinansowanie budowy i nabycia deweloperskiego lokalu mieszkalnego.
Zawierali umowę jako małżonkowie, a powódka była zatrudniona w pozwanym banku na stanowisku inspektora i miała ukończone studia z zarządzania i finansów. Znała ofertę kredytu, pracownicy banku poinformowali ją, że kredyt powiązany z walutą obcą wiąże się z ryzykiem kursowym. Jej mąż nie uczestniczył w procedurze kredytowej ani w spotkaniach z pracownikami banku,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta