Praca zdalna zwiększa koszty płacy pracownika niepełnosprawnego
Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych przysługuje także do kosztów, jakie pracodawca ponosi w związku z pracą zdalną takiej osoby.
Od 7 kwietnia 2023 r. obowiązują przepisy kodeksu pracy, które określają wykonywanie pracy zdalnej. Z nową formą pracy wiążą się nowe koszty, które pokrywa pracodawca. W wyniku tych zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych dodany jest nowy przepis art. 21. Rozszerza on o koszty pracy zdalnej definicję kosztów płacy (art. 2 ust. 4a), którą PFRON wykorzystuje we wnioskach o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych wypłacane na podstawie art. 26 a-c ustawy o rehabilitacji. Dofinansowanie do wynagrodzeń będzie więc przysługiwać także do kosztów, jakie pracodawca poniesie w związku z pracą zdalną pracownika niepełnosprawnego.
Praca zdalna może być wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika, np. w miejscu zamieszkania pracownika. Możliwość wykonywania pracy zdalnej, jak też warunki jej wykonywania, określa pracodawca....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta