Amerykański futbol i polski CPK
Nowy plan inwestycyjny powinien preferować zaniedbane regiony.
Drużyna futbolu amerykańskiego – Green Bay Packers – pochodzi z kompletnego zadupia, miasteczko Green Bay ma 107 tys. mieszkańców, czyli jest mniejsze od Płocka czy Rybnika, a mówimy o miastach w Stanach Zjednoczonych, kraju, który ma mniej więcej dziesięć razy więcej ludności niż Polska, więc Green Bay to taki amerykański Pcim. A drużyna, która ten amerykański Pcim reprezentuje, jest wielokrotnym mistrzem w najpopularniejszym amerykańskim sporcie, kończąc ostatnie rozgrywki w półfinałach, czyli pierwszej czwórce. To tak jakby ROW Rybnik grał w półfinałach piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Brak argumentów
Jak to możliwe? Ano najbardziej kapitalistyczny kraj na świecie, chcąc rok po roku dostarczać rozrywkę na najwyższym poziomie, musi stawiać na… zrównoważony rozwój. Inaczej rozgrywki NFL byłyby równie interesujące jak Bundesliga czy liga francuska, gdzie w dziewięciu sezonach na dziesięć wszystko wiadomo przed rozpoczęciem rozgrywek, a po tym jednym wyjątkowym sezonie niespodziewany mistrz zostaje rozdrapany przez bogatsze drużyny i znów jest wszystko po staremu. Tymczasem w NFL działa to tak, że z im mniejszego regionalnego rynku pochodzi drużyna, tym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta