Zagraniczne firmy mogą tworzyć w Polsce oddziały i przedstawicielstwa
Podmioty zagraniczne mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na terytorium Polski na takich samych zasadach jak obywatele polscy.
Od początku XXI wieku świat istotnie się zmienił, co jest związane m.in. z globalizacją, otwarciem na nowe formy współpracy wykraczającej poza lokalne rynki oraz ułatwieniem dostępu do zasobów, dostawców i odbiorców towarów i usług w innych państwach. Rozwój międzynarodowego obrotu gospodarczego oznacza nie tylko ułatwienie dostępu do zagranicznych rynków dla polskich przedsiębiorców, ale również lepszy i większy dostęp do polskiego rynku dla przedsiębiorców zagranicznych. Za zmianami w przestrzeni gospodarczej podążyły zmiany prawne dotyczące form, w jakich przedsiębiorcy zagraniczni mogą prowadzić swój biznes w Polsce. By nadążyć za dynamiką zmian gospodarczych, wprowadzone do polskiego prawa przepisy na nowo zdefiniowały ramy prowadzenia biznesu przez przedsiębiorców zagranicznych na terytorium naszego kraju. Przyjrzyjmy się zatem obecnie obowiązującym regulacjom w tym zakresie.
Reforma prawa gospodarczego
Już prawie sześć lat minęło od wejścia w życie najbardziej kompleksowej reformy prawa gospodarczego od czasów transformacji ustrojowej. Ustawodawca przyjął pakiet pięciu ustaw zwanych także „konstytucją biznesu”, zmieniających treść niemal 200 aktów prawnych. Wśród ustaw uchwalonych wskutek ww. reformy znajdziemy m.in. ustawę z 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta