Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe horyzonty ochrony sygnalistów: ustawa a ESG – szansa czy problem?

27 czerwca 2024 | Raporty RZ | RAFAŁ BARAŃSKI

Prace legislacyjne | Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa

Nadchodząca ustawa o ochronie sygnalistów (przewidywany termin wejścia w życie to koniec czerwca 2024 r.) stanowi nie lada wyzwanie dla firm i organizacji, ale także otwiera nowe możliwości w obszarze ESG (Environmental, Social, and Governance).

Zrozumienie istoty tych zmian oraz proaktywne podejście do implementacji nowych procedur to klucz do sukcesu w zmieniającym się krajobrazie prawnym i społecznym. Przygotowanie się do tych zmian pozwoli płynnie przejść przez proces implementacji i wykorzystać nowe przepisy jako narzędzie do budowania wartości firmy. Działania te nie tylko zapewnią zgodność z prawem, ale także przyczynią się do poprawy wizerunku firmy jako odpowiedzialnego pracodawcy i partnera.

Synergia korzyści

Wdrożenie skutecznego systemu zgłaszania nieprawidłowości, zgodnie z zapisami ustawy, wpisuje się w ramy społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz ładu korporacyjnego. Działania te bezpośrednio przekładają się na poprawę wskaźników ESG, co jest coraz częściej brane pod uwagę przez inwestorów i konsumentów.

∑ Czynnik społeczny (S): Ustawa wzmacnia ochronę pracowników, tworząc bezpieczne środowisko pracy, w którym pracownicy mogą zgłaszać nieprawidłowości bez obawy przed działaniami odwetowymi. To...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12909

Wydanie: 12909

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament