Cele raportowania śladu węglowego
ESG | Emisja gazów cieplarnianych
Klimat jest naszym wspólnym dobrem, a wpływ społeczny na jego stan jest niezwykle istotny. Musimy zatem podjąć wspólne, zharmonizowane i globalne działania mające na celu powstrzymanie katastrofy klimatycznej, do której nieuchronnie się zbliżamy. Jednym z pierwszych kroków jest powszechne raportowanie śladu węglowego, a konkretniej całkowitej emisji gazów cieplarnianych do atmosfery (przy pomocy ekwiwalentu CO2).
Konieczne jest ukierunkowanie działań mieszkańców naszej planety (od państw poprzez najmniejszych przedsiębiorców aż po indywidualne osoby) na działania mające na celu powstrzymanie katastrofy klimatycznej, tj. nieodwracalnego ocieplenia klimatu, które doprowadzi m.in. do tego, że na znacznych – dotąd zamieszkanych terenach naszego globu – życie nie będzie możliwe. Ogromna większość ekspertów nie ma wątpliwości, że jeżeli nie wyeliminujemy w stosunkowo niedługim czasie emisji gazów cieplarnianych (powstałych na skutek działalności człowieka), znaczna część ziemi nie będzie nadawała się do zamieszkania, a jakość życia mieszkańców pozostałej części naszej planety znacząco się obniży.
Bilans energetyczny
Na skutek działalności człowieka, w szczególności w ostatnich dziesięcioleciach, doszło do zaburzenia bilansu energetycznego atmosfery. Szeroko rozumiane uprzemysłowienie doprowadziło do wzrostu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta