Szpitale samorządu Mazowsza w innowacyjnej czołówce
|Pionierska w skali świata terapia genowa mózgu, nowatorska metoda operowania stawów, roboty chirurgiczne, projekt pierwszego w kraju centrum zdrowia psychicznego małego dziecka – to tylko początek listy innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych przez szpitale podlegające samorządowi województwa mazowieckiego. MATERIAŁ PARTNERA
Opieka zdrowotna to od wielu lat oczko w głowie samorządu województwa mazowieckiego, któremu podlega wiele placówek medycznych, w tym kilkanaście szpitali (część z nich mieści się w Warszawie, a część w innych miastach regionu). W budżecie Mazowsza na 2024 r., w puli środków na inwestycje, najwięcej zarezerwowano na drogi i właśnie na szpitale, na których modernizację i doposażenie przewidziano aż 438 mln zł.
Znani nie tylko w kraju
Podobnie było w poprzednich latach, dzięki czemu szpitale samorządu Mazowsza już dziś należą do najnowocześniejszych w kraju. To z kolei przekłada się na warunki leczenia, ale i jego poziom, który z roku na rok jest coraz wyższy. Jednak wynika to nie tylko z nowoczesnej bazy i sprzętu, ale jest także efektem pracy wysokospecjalistycznej kadry, która wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań, a wśród nich nowe metody leczenia.
– Nasi specjaliści są znani nie tylko w kraju, lecz także w Europie i na świecie, a w naszych szpitalach wojewódzkich są przeprowadzane nowatorskie operacje i zabiegi – mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza (z wykształcenia lekarz, a w latach 1990–1997 dyrektor szpitala w Płocku).
Jednym z tych specjalistów jest prof. Mirosław Ząbek, kierownik Kliniki Neurochirurgii w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, należący do grona najlepszych neurochirurgów nie tylko...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta