Razem możemy zmieniać rzeczywistość
O tym, jak pasje i doświadczenia kształtują człowieka opowiada Marcelina Maciąg, założycielka inicjatywy Youth Kindness Revolution.
Właśnie zostałaś członkinią NATO Youth Advisory Board. Zacznijmy jednak od początku. Co cię popchnęło do zaangażowania w życie społeczno-publiczne?
Zawsze lubiłam działać, a moja historia zaczęła się już w wieku ośmiu lat, gdy zrealizowałam pierwszy autorski projekt „Marcelina na Tropie”. Jeździłam po Polsce, rozmawiałam z ciekawymi ludźmi, uczyłam się, jak słuchać i rozumieć świat. Od tamtego czasu towarzyszy mi motto: „Nowe doświadczenia to szansa na nowe pasje”. Zawsze lubiłam śpiewać, dlatego kiedy pojawił się program „The Voice Kids”, bardzo chciałam w nim wystąpić. Niestety, nie miałam talentu do śpiewania, ale znalazłam swoje miejsce w programie jako minidziennikarka – słuchając, wspierając, pytając zarówno uczestników, jak i jurorów. Tak zrodziła się pasja do wystąpień publicznych.
Później były Senat, Parlament Młodych RP i Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego.
W I klasie liceum trafiłam z koleżanką na konferencję w Senacie. Wydarzenie nazywało się wtedy „Gadka senacka”, dziś znane jako „Senat na Ty”. To tam po raz pierwszy poczułam, że głos młodych może naprawdę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta