Zetki chcą się realizować w pracy, ale nie za darmo
Młodzi ludzie z pokolenia Z stawiają na pracodawców, którzy oferują otwartą komunikację, równowagę między pracą a życiem prywatnym, zawodową stabilność i dobre zarobki.
– Pokolenie Z to grupa cechująca się dużą elastycznością i gotowością do uczenia się, ale jednocześnie wysoką świadomością własnych potrzeb i oczekiwań wobec pracodawców oraz rynku pracy – podkreśla prof. Jacek Męcina z Uniwersytetu Warszawskiego, komentując wstępny raport z badań swojego zespołu i firmy SW Research dotyczący pokolenia Z na rynku pracy.
Kluczowe dane z raportu prof. Męcina zaprezentuje podczas debaty w drugim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei rozpoczynającego się we wtorek w Warszawie. Tematyka wiosennej edycji EFNI organizowanej przez Konfederację Lewiatan koncentruje się na kwestiach związanych z rynkiem i przyszłością pracy. Ta przyszłość w dużej mierze będzie zależeć od pokolenia Z, czyli dzisiejszych 18–29 latków, którzy – jak wynika z badania prof. Męciny –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta