Rozwój bez barier
Jest wiele dróg, które można wykorzystać, aby dostosować organizację czy pracę zespołów do młodych mam. To, co one wnoszą „z powrotem” do firmy, jest tego warte.
Aktywizacja zawodowa kobiet była jednym z czynników, który umożliwił ogromny skok rozwojowy zachodnim gospodarkom – nieco później tego samego efektu doświadczyła także Polska. Okazało się, że poszukiwanie potencjału możliwego do wykorzystania na rynku pracy jedynie wśród połowy ludzkości jest wielką stratą i niegospodarnością. Trudno bowiem przecenić naturalne predyspozycje kobiet związane z dobrą komunikacją, współpracą, empatią, których wartość jest zauważalna szczególnie teraz, gdy nastawienie na wspólne rozwiązywanie problemów i pracę zespołową stanowi fundament działań biznesowych.
Niezwykle ważne jest, by umieć dostrzec i docenić to, co każdy z nas może wnieść do rozwoju firmy czy szerzej – społeczeństwa, i wystrzegać się uprzedzeń, które mogą wręcz blokować dostęp do wielu talentów.
Polka w Manchesterze
Patrząc wstecz na moją karierę, muszę przyznać, że nigdy nie traktowałam kwestii płci jako czynnika, który determinował moje szanse na rynku pracy. W 1981 roku, zafascynowana kulturą anglosaską i zmęczona szarością komunistycznej Polski, wyjechałam na – jak sądziłam – krótki pobyt do Anglii. W Manchesterze zastała mnie wiadomość o wprowadzeniu stanu wojennego nad Wisłą. W bardzo młodym wieku musiałam podjąć decyzję o tym, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta