Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Muniek, dobry grzesznik

28 października 2025 | Kultura | Jacek Cieślak
Muniek Staszczyk w najnowszej książce mówi o pandemii, udarze, kryzysach, wierze i żonie Marcie
autor zdjęcia: Sebastian Nycz
źródło: Rzeczpospolita
Muniek Staszczyk w najnowszej książce mówi o pandemii, udarze, kryzysach, wierze i żonie Marcie
Muniek bez ciemnych okularów Emocje Plus Minus, 2025
źródło: Rzeczpospolita
Muniek bez ciemnych okularów Emocje Plus Minus, 2025

W „Chłopaki (nie) płaczą. Muniek Staszczyk bez ciemnych okularów” Piotra Żyłki jeden z rozdziałów to pierwsza rozmowa z żoną muzyka, Martą. Premiera 29 października.

Trudno się tu dopatrywać promocyjnej premedytacji, jednak o Muńku i T.Love znowu stało się głośno z powodu rozstania z zespołem Jana Benedka, z którym relacje raz były dobre, a raz złe, ale bez jego stonesowskiego zacięcia nie powstałaby m.in. „Warszawa” czy „King”. Panowie się pokłócili, a to Muniek jest liderem i tasuje karty w grupie, musiało się więc skończyć na rozstaniu. Czy na zawsze?

Jest o czym rozmawiać

Książkowe wywiady–rzeki z Muńkiem już były – przeprowadził je Grzegorz Brzozowicz i Rafał Księżyk, ale jak widać, rozmów ze Staszczykiem nigdy dość. Piotr Żyłka, choć to autor bestsellerowego wywiadu z ks. Kaczkowskim „Życie na pełnej petardzie”, musi w pewnym momencie wytłumaczyć, jaki jest powód najnowszej rozmowy. Odpowiada, że od poprzedniej wiele rzeczy się wydarzyło – pandemia, udar muzyka, który postawił pod znakiem zapytania nie tylko jego zdrowie, ale i życie – siłą rzeczy także grupy.

Zmarł ojciec Muńka, z którym był bardzo związany, choruje jego mama. Kolejne urodziny – pięćdziesiąte i sześćdziesiąte zmuszają do refleksji, a nawet wywołują kryzysy – również te małżeńskie. Na szczęście pokonane.

Jest więc o czym rozmawiać – bez tytułowych ciemnych okularów, które skrywają emocje i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13315

Wydanie: 13315

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Gość „Rzeczpospolitej”

Zamów abonament