Firmy będą się uczyć automatyzacji procesów biznesowych
Poprzez automatyzację do większej wydajności pracy i radzenia sobie z kryzysem demografii i starzejącego się społeczeństwa. Na zakup usług szkoleniowych i doradczych przygotowujących do tego procesu przedsiębiorcy otrzymają wsparcie.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poszukuje sześciu pośredników – firm lub instytucji wspierających biznes i mających doświadczenie w prowadzeniu projektów na rzecz przedsiębiorstw z sektora MŚP. Wybrane podmioty otrzymają ponad 60 mln zł z przeznaczeniem na dofinansowanie usług szkoleniowych i doradczych na rzecz osób prowadzących działalność gospodarczą oraz mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw. Usługi te (tzw. usługi rozwojowe) muszą być związane z automatyzacją procesów produkcyjnych lub generalnie biznesowych. Jaki jest cel i uzasadnienie dla tej inicjatywy?
Wyzwania gospodarcze
Zacznijmy od źródła dofinansowania. Stanowi je działanie 1.3 „Kompetencje z automatyzacji dla transformacji cyfrowej” programu „Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego”. Nabór jest skierowany do podmiotów (operatorów), którzy w ramach dofinansowanego przez PARP projektu będą udzielać wsparcia przedsiębiorcom z sektora MŚP. Mówiąc dokładniej, tym przedsiębiorcom, którzy będą zainteresowani uzyskaniem pomocy finansowej na podniesienie kompetencji lub kwalifikacji własnych lub swoich pracowników w zakresie automatyzacji procesów biznesowych lub produkcyjnych.
Skąd dofinansowanie takiego projektu? Wyjaśnienie przynosi regulamin konkursu, w którym można przeczytać, że Polska...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)