Informacje
Informacje
W lutym prognozy przedsiębiorstw przemysłowych dotyczące popytu i produkcji poprawiły się, ale bieżące oceny były gorsze niż przed miesiącem. Poprawiła się natomiast koniunktura w budownictwie i w handlu -- wynika z badań GUS.
W przemyśle przetwórczym 23 proc. przedsiębiorstw oceniało w lutym koniunkturę na swoje wyroby i usługi jako dobrą i tyle samo jako złą. Wskaźnik ogólnego klimatukoniunktury wyniósł 0, co oznacza spadek jego wartości w stosunku do stycznia o 3 pkt. Jest to wskaźnik niższy niż w lutym ostatnich czterech lat.
Sytuacja w poszczególnych działach przemysłu była nadal bardzo zróżnicowana. Najlepszą koniunkturę mieli producenci wyrobów z gumy, tworzyw sztucznych, chemikaliów, wyrobów z surowców niemetalicznych, pozostałego sprzętu transportowego (statki, łodzie, taborkolejowy, rowery) oraz sprzętu i aparatury radiowo-telewizyjnej.
Najgorsze oceny sytuacji przedsiębiorstw pochodziły z branży skórzanej, tkanin, metali, instrumentów medycznych, precyzyjnych i optycznych oraz pojazdów, przyczep i naczep.
Ogólny klimatkoniunktury w lutym był w przedsiębiorstwach państwowych ocenianyznacznie gorzej niż w firmach prywatnych.
Badania koniunktury w przemyśle prowadzi także Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Mówią one o nieznacznej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta