Niekompletne gwarancje
TURYSTYKA
Po doświadczeniach z Alpiną Tour
Niekompletne gwarancje
MAłGORZATA I MACIEJ CAPIK
Obowiązek przedłożenia przez biuro turystyczne gwarancji nieodwołalnej i niepodważalnej -- teraz tak nie jest -- wpłynąłby na jakość ochrony klienta.
Sprawa krakowskiego biura Alpina Tour zmusza do uważnego przyjrzenia się ustawie z 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. nr 133, poz. 884 z późn. zm. ). Wprowadziła ona pewne mechanizmy zabezpieczające przez system najpierw koncesjonowania, teraz zezwoleń, i obowiązek ubezpieczenia albo posiadania gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej. Nie zapewniają one jednak wystarczającego poziomu bezpieczeństwa.
Ktoś, kto chce prowadzić biuro turystyczne, musi uzyskać zezwolenie od wojewody. W tym celu zobowiązany jest wykazać, że posiada: * rok praktyki w obsłudze turystów i ukończone studia wyższe z zakresu turystyki i rekreacji, prawa, zarządzania i marketingu, * dwa lata praktyki w obsłudze turystów i ukończoną szkołę średnią zzakresu obsługi turystów lub ukończone studia wyższe inne niż wymienione wyżej, * cztery lata praktyki wobsłudze turystów i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta