Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Ciało zanurzone w wodzie zyskuje niewiele

02 lipca 1999 | Rynek i konsumenci | KF

ROSA W SPRAYU NIE ZASTĄPI BALSAMÓW I KREMÓW

Ciało zanurzone w wodzie zyskuje niewiele

Naskórek pije wodę tylko dostarczoną podstępnie w kosmetykach. W kremach jest jej od 20 do 80 proc. Najlepsza woda to ta bogata w związki mineralne i przypominająca składem wodę zawartą w skórze.

Skrapianie się nawet całym oceanem nie przyniesie jednak większego efektu, bowiem jak wykazały badania naukowe, nawilżanie nie polega na wprowadzaniu wody w skórę, lecz na tworzeniu dodatkowych barier hamujących ucieczkę wilgoci.

Każda z nas zauważyła, że po długiej kąpieli skóra marszczy się, a po myciu naczyń ręce są spierzchnięte. To paradoksalne, ale woda nie nawilża skóry, tylko jeszcze bardziej ją przesusza.

Dlatego skórze możemy dostarczyć wodę w preparatach kosmetycznych. Nie w czystej postaci, lecz związaną substancjami higroskopijnymi.

Ocean w tubce

Producentom kosmetyków bardzo trudno znaleźć zupełnie nową, rewelacyjną substancję zapewniającą skórze wieczną wilgotność. Dlatego wykorzystują źródła naturalne, znane od wielu lat. Niczym nowym nie są np. oleje jojoba, witaminy A, E, C czy kolagen. Dzisiejsza technologia umożliwia otrzymanie ich w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 1738

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament