Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaskakująca nominacja

10 marca 2000 | Kraj | MD

RZĄD

Szyszko w resorcie łączności, Ujazdowski - kultury

Zaskakująca nominacja

Maciej Srebro (ZChN) został wczoraj niespodziewanie odwołany ze stanowiska ministra łączności przez premiera Jerzego Buzka. Nowym ministrem ma zostać Tomasz Szyszko, również z ZChN. Główną przyczyną tej zmiany jest prawdopodobnie konflikt w ZChN oraz walka o wpływy na rynku telekomunikacyjnym. Premier ogłosił też wczoraj, że ministrem kultury i dziedzictwa narodowego będzie Kazimierz Ujazdowski z SKL.

Premier ogłosił swe decyzje wieczorem, na lotnisku, tuż przed odlotem do Ameryki Południowej. Zaskakującą zmianę ministra łączności tłumaczył, tym, że "nowy minister łączności jest posłem i będzie mu łatwiej wprowadzić w życie nowe przepisy dotyczące łączności, dostosowujące nasze prawo do wymogów Unii Europejskiej".

Decyzja premiera wiąże się jednak prawdopodobnie z konfliktem wewnątrz ZChN. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na początku marca Marian Piłka, prezes ZChN, napisał list do premiera Buzka z prośbą o wymianę ministra łączności. Uzasadniał to wycofaniem przez partię poparcia dla Srebry. Jednak ani zarząd tej partii, ani żadne ciało statutowe (Rada Polityczna,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1957

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament