Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za granicą

10 marca 2000 | Ekonomia | DE

ZA GRANICĄ

Będzie lepiej w eurolandzie

Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Christian Noyer, zgodził się z przedstawionymi wcześniej opiniami przedstawicieli rządów Francji i Niemiec, twierdząc, że wzrost gospodarczy w 11 krajach strefy euro może być większy niż prognozowano jesienią ubiegłego roku i przekroczyć 3 proc. PKB w latach 2000-2001. Jego zdaniem, inflacja w tych latach utrzyma się na poziomie poniżej 2 proc.

Wielka Brytania: wzrost jak przewidywano

Zgodnie z prognozami, wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich trzech miesięcy do końca lutego wzrósł nieznacznie do 0,8 proc. PKB, w porównaniu z 0,7 proc. PKB w ciągu trzech miesięcy do końca stycznia tego roku - podał Niezależny Instytut Badań Ekonomicznych i Socjalnych. Zdaniem premiera Tony'ego Blaira, brytyjska gospodarka jest na tyle zdrowa, aby osiągnąć górną granicę przewidywań analityków. Prognozy na ten rok mówią o wzroście rzędu 2,5-3 proc. PKB.

Chiny: większa produkcja

Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w lutym o 12 proc. w ujęciu rok do roku, do 148,7 mld CHY (17,96 mld USD) - wynika z danych opublikowanych przez krajowe biuro statystyczne. W ciągu dwóch miesięcy tego roku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1957

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament