Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Smuga cienia

17 września 1994 | Sport | AZ

Olimpizmu słowo i moralność

Smuga cienia

Andrzej Ziemilski

Doszło do mnie z wielkim opóźnieniem uprzejme zaproszenie ze strony wysoce utytułowanego grona. Miałbym wziąć udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w 100-lecie Międzynarodowego i 75-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego: która to konferencja odbędzie się w październiku br. w Krakowie. Jej tytuł: "Logos i ethos polskiego o limpizmu", podtytuł: "Idee -- Dzieje -- Wartości".

Celem konferencji ma być "prezentacja dorobku polskiej myśli teoretycznej", m. in. w zakresie "filozoficznych i aksjologicznych podstaw nowożytnej idei olimpijskiej i praktyki jej realizacji w Polsce i w świecie", a także "socjologicznych, prawno-politycznych i ekologicznych aspektów ruchu sportowego w nowoczesnym społeczeństwie", jako też "psychologicznych i pedagogicznych zasad wychowania w duchu i deałów olimpizmu". Itp.

Zaproszenie mówi jeszcze o u dziale "najwybitniejszych polskich uczonych o znaczącym dorobku" oraz o zespołach grupujących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament