Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Domy aukcyjne wznawiają sezon

17 września 1994 | Kultura | JG

Domy aukcyjne wznawiają sezon

Największe polskie domy aukcyjne, Unicum, Polswiss Art, A gra i Rempex, wznawiają sezon. Mimo narzekań ich właścicieli na płytki rynek -- mało sprzedających i niewiele w ięcej kupujących -- aukcje będą się nadal odbywać, a ceny dzieł sztuki. .. rosnąć.

Unicum: co miesiąc kossaki

Jesienny sezon aukcyjny otworzy 52. licytacja Domu Aukcyjnego Unicum. Jak zwykle, w eleganckich wnętrzach warszawskiego hotelu Jan III Sobieski, pod młotek pójdzie kilkadziesiąt (tym razem 40) obrazów malarzy dawnych. W przeciwieństwie do poprzednich aukcji Unicum, kupić będzie można jedynie malarstwo polskie. Najdrożej wycenionym, a jednocześnie jednym z największych (dosłownie i w przenośni) obrazem, będzie "Modlitwa" Jacka Malczewskiego, która rozpocznie licytację od 130 mln zł. "Autoportret" pędzla tego samego malarza wyceniono na co najmniej 100 mln zł. Innymi atrakcjami najbliższej aukcji Unicum będą niewątpliwie dwa olejne o brazy braci Franciszka i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament