Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze z CIA dla "Solidarności"

17 września 1994 | Kraj | PR JB

Pieniądze z CIA dla "Solidarności"

"Informacje Petera Schweizera, że byłem odbiorcą pieniędzy i sprzętu o d CIA na konspiracyjną działalność >>Solidarności<< w kraju i dysponowałem nimi, zawarte w książce >>Victory<< są nieprawdziwe" -- oświadczył poseł Unii Pracy Zbigniew Bujak, przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, na konferencji prasowej zwołanej po o publikowaniu tekstów w "NIE" i "Tygodniku Solidarność" powołujących się na tę książkę. Według niego autor książki specjalizuje się w tematyce sensacyjnej, a książka nie może być traktowana jako wiarygodne źródło informacji.

Zbigniew Bujak powiedział, że w napisanym w czwartek liście prosi marszałka Sejmu o pomoc w wyjaśnieniu całej sprawy poprzez komisje Kongresu USA nadzorujące amerykańskie służby specjalne. Stwierdził też, że nie wyklucza użycia przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament