Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grzechy przeszłości

17 września 1994 | Kraj | PG

Spór o list z czasu stanu wojennego

Grzechy przeszłości

Piotr Gajdziński

Działacze "Solidarności" z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu mają wyrobione zdanie na temat Antoniego Szczucińskiego, wiceprzewodniczącego poznańskiej rady miejskiej: "kolaborant w spółpracujący z w rogami naszej ojczyzny, moralnie odpowiedzialny za śmierć górników z kopalni <<Wujek>> i śmierć księdza Jerzego Popiełuszki". Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której Szczuciński jest członkiem, nie pozostają dłużni. Radny Andrzej Baraniecki twierdzi, że "działalność <<Solidarności>> UAM to kontynuacja niechlubnych tradycji inkwizycji, Niemiec lat trzydziestych i rewolucji. Wtedy też przychodziły trójki i trzeba było się przyznać. Jak ktoś się przyznał, to go rozstrzeliwali, jak nie, to też".

W końcu lipca

Komisja Zakładowa "Solidarności" przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu rozesłała radnym list, w którym stwierdzono, że Antoni Szczuciński "nie posiada moralnych kwalifikacji na to, aby piastować jakiekolwiek stanowisko wiążące się z reprezentowaniem nas wszystkich". Wkrótce podobne stanowisko zajął Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność", a jako dowód przytoczono pismo sprzed dwunastu lat, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament