Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Waluty: druga liga atakuje

17 września 1994 | Ekonomia | AS

Waluty: druga liga atakuje

Pomiędzy trzema kluczowymi światowymi walutami panowała w tym tygodniu dość stabilna równowaga. Kurs dolara utrzymywał się w wąskim przedziale 1, 535--1, 55 marki niemieckiej i 98, 60-- 99, 50 jena. Nie jest to jednak dowód szczególnej siły tych trzech walut. Zyskiwały bowiem wobec nich waluty, które w świecie finansów uznawane są za mniej ważne: brytyjski funt, kanadyjski dolar, szwajcarski frank oraz szwedzka korona.

Taniejący w ubiegły piątek, w ślad za spadającymi cenami amerykańskich obligacji dolar, od poniedziałku nieznacznie z wyżkował. Inwestorzy spodziewali się bowiem wysokiego wzrostu cen konsumpcyjnych, a w konsekwencji zwyżki oprocentowania dolara. We wtorek okazało się jednak, że presja inflacji nie jest w USA aż tak duża (wzrost cen w sierpniu o 0, 3 proc. ), a oczekiwania na interwencję Zarządu Rezerwy Federalnej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament