Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najdrożej w Tokio i Zurychu -- najtaniej w Bombaju i Pradze

17 września 1994 | Moje Pieniądze | JB

Ceny i zarobki na świecie

Najdrożej w Tokio i Zurychu -- najtaniej w Bombaju i Pradze

Ostatnia publikacja największego banku szwajcarskiego -- Union de Banques Suisses (UBS) , na temat cen i płac na świecie jest przewodnikiem dla księgowego, biznesmena i turysty udającego się w podróż do jednego z 53 w ymienionych w niej miast. Podano w niej, które są najdroższe, w których zarabia się najlepiej, gdzie się pracuje najdłużej i jaka jest siła nabywcza zarobków. Ponadto, porównano ceny żywności, u sług, ubrań, mieszkań, transportu publicznego, samochodów i hoteli. Z krajów Europy Środkowej, po raz pierwszy, w tegorocznym, ósmym już wydaniu tej publikacji uwzględniono Pragę i Budapeszt. Warszawę pominięto, dlatego -- wykorzystując kryteria UBS -- sami obliczyliśmy odpowiednie ceny.

Hotele najdroższe w Singapurze

Tradycyjnie już, prawie pod każdym względem najdroższym miastem na świecie jest Tokio. Najwyższe są tam ceny żywności, u brań, a jeśli chodzi o ceny hoteli, to zaledwie o kilka punktów stolicę Japonii wyprzedza Singapur. Najwyższe ceny zanotowano także w Lagos, Oslo, Zurychu oraz w Genewie. Praga i Budapeszt, znalazły się obok Caracas, Nairobi i Bombaju w ostatniej piątce na liście. Ceny są tam średnio o 60 proc. niższe niż w najdroższych miastach na świecie. Pracować najbardziej opłaca się w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament