Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

17 września 1994 | Ekonomia | AS

Informacje

Różne są dane określające potrzeby lokalowe w Polsce. Według niektórych szacunków we wspólnych mieszkaniach żyje milion rodzin. Inni twiedzą, przez analogię ze wskaźnikami zachodnimi, że deficyt mieszkań w Polsce wynosi dwa, a nawet trzy razy tyle. Tymczasem, jak podaje GUS, z roku na rok spada liczba lokali oddawanych do użytku (w 1989 r. -- 150 tys. , w 1993 r. -- 88 tys. ).

Mimo to jeszcze przed rokiem spółdzielnie mieszkaniowe miały problemy z zasiedleniem nowych bloków. Barierą dla tysięcy oczekujących w kolejce po własne "M" stała się konieczność zainwestowania w taką nieruchomość środków przekraczających ich możliwości, ewentualnie skorzystanie z drogiego kredytu, którego spłaty mocno obciążałyby budżet rodzinny. Od paru miesięcy sytuacja zaczęła się radykalnie zmieniać. Wolnych mieszkań jest coraz mniej, a w wielu miastach trudno jest znaleźć spółdzielnię czy firmę budowlaną cieszącą się dobrą opinią, która przyjmowałaby jeszcze zgłoszenia kupna lokali w blokach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament