Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hersant sprzedał gazety lokalne

17 września 1994 | Gazeta | BM GS

Osiem polskich gazet w rękach grupy Passau

Hersant sprzedał gazety lokalne

Od wczoraj osiem polskich gazet regionalnych ma nowego właściciela -- Robert Hersant odsprzedał swe większościowe u działy niemieckiej grupie wydawniczej Passau.

Sprzedano: łódzkie -- "Express I lustrowany" i "Dziennik Łódzki" oraz drukarnię offsetową, katowickie -- "Dziennik Zachodni" o raz "Trybunę Śląską", krakowskie -- "Tempo" i "Gazetę Krakowską", gdańskie -- "Dziennik Bałtycki" i "Wieczór Wybrzeża" oraz drukarnię o ffsetową. "I nwestycja wynosi 100 milionów marek, na tę sumę składają się koszty zakupu oraz przewidywane i nwestycje, jak np. budowa drukarni w Katowicach w przyszłym roku.

Połowa gazet przez nas kupionych jest deficytowa" -- powiedział "Rzeczpospolitej" Franz Hirtreiter, prezes zarządu grupy wydawniczej Passau.

Wczoraj Yves de Chaisemartin, dyrektor generalny grupy Hersanta, spotkał się z premierem Pawlakiem i poinformował go o dokonanej transakcji.

Niemiecka grupa wydawnicza Passau jest międzynarodową firmą, która nastawiona jest na rynek prasy regionalnej. Posiada 15 gazet regionalnych w RFN, 15 -- w Górnej Austrii (w Linzu) , a od 5 lat -- 34 gazety regionalne czeskie.

W Czechach zaczęto działać w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament