Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

17 września 1994 | Ekonomia | PR

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Komisja Europejska o ugorowaniu

Zmiana wskaźnika ugorowania gruntów ornych wprowadzonego w wyniku reformy wspólnej polityki rolnej jest możliwa do rozważenia, ale żadna decyzja w tej sprawie nie zapadnie do końca roku -- zapowiedziała Komisja Europejska. Obecnie rolnicy w krajach Unii muszą ugorować rocznie minimum 15 proc. powierzchni swych gruntów uprawnych, co z kolei uprawnia ich do pobierania odszkodowań. Rolnicy francuscy zaniepokojeni konkurencją w eksporcie zbóż wystąpili o obniżenie tej normy do 10 proc. Ich wniosek popiera federacja organizacji rolniczych COPA twierdząc, że zła pogoda i rotacyjne ugorowanie ziemi doprowadziło do spadku produkcji zbóż do 160 mln ton. Zapasy Unii spadły do 18 mln ton z 33 mln dwa lata temu.

Współpraca Coface z EBOR

Francuski fundusz ubezpieczania handlu zagranicznego (kredytów eksportowych) Coface i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podpisały w Paryżu umowę o współpracy, przewidującą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 273

Spis treści
Zamów abonament