Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potrzebne ogromne pieniądze

15 lipca 2000 | Ekonomia | JB

POLSKA-UE

Komisja Europejska domaga się modernizacji dróg

Potrzebne ogromne pieniądze

Polska powinna dostosować się do europejskich norm jakości dróg najdalej w ciągu 10-15 lat po przystąpieniu do UE - takie stanowisko w negocjacjach członkowskich o transporcie przygotowuje Komisja Europejska. Ze względu na astronomiczne koszty takiego przedsięwzięcia - między 50 a 100 mld euro - Polska nie chce zobowiązywać się do konkretnego terminu.

Polskie drogi o znaczeniu międzynarodowym z trudem znoszą dziś coraz intensywniejszy ruch ciężarówek o wadze do 40 ton rozłożonej na 6 osiach (nacisk do 10 ton na oś napędową). W stanowisku negocjacyjnym polski rząd tłumaczy, że ruch tych stosunkowo lekkich jak na normy europejskie pojazdów powoduje "koleiny, spękania i prowadzi do znacznej, przyspieszonej degradacji dróg". Rząd przyznaje, że "podejmowane zabiegi modernizacyjne nie nadążają za tym szybko następującym procesem".

Polskie drogi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2062

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament