Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za granicą

15 lipca 2000 | Ekonomia | DE

ZA GRANICĄ

EBC: reformy emerytalne

Europejski Bank Centralny wezwał kraje strefy euro do pilnego przyspieszenia reformy systemów emerytalnych, aby mogły one sprostać przyszłym potrzebom finansowania tych świadczeń. W miesięcznym biuletynie EBC stwierdził, że starzenie się społeczeństw jest chyba największym wyzwaniem możliwym do przewidzenia w polityce budżetowej w najbliższych kilkudziesięciu latach. Należy niezwłocznie wykorzystać dobrą koniunkturę w celu podjęcia jak najszybciej potrzebnych działań.

WTO krytykuje Unię Europejską

Unia Europejska nadal utrudnia import płodów rolnych i wyrobów włókienniczych, choć jej rynek wyrobów przemysłowych jest bardzo otwarty - uważa WTO w najnowszym raporcie. Stawki w imporcie wyrobów przemysłowych wynoszą średnio tylko 4,2 proc., wyroby włókiennicze i żywność podlegają limitom importowym. Raport piętnuje też politykę subwencji dla rolnictwa oraz bariery w imporcie rolnym. - Unia zamierza wystąpić do WTO z wnioskiem o powołanie grupy arbitrażowej (panelu) w celu dokonania oceny tzw. karuzeli retorsji stosowanej przez USA w sporze z Unią o system importu bananów i zakaz importu wołowiny z hormonami. Karuzela polega na dokonywaniu zmian listy produktów z UE, wobec których USA wprowadzają karne cło. - Włoscy producenci przetworów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2062

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament