Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obniżki kosztów usług nie będzie

15 lipca 2000 | Ekonomia | TŚ

TP SA

Fiasko starań resortu łączności

Obniżki kosztów usług nie będzie

Niepowodzeniem zakończyła się podjęta przez Ministerstwo Łączności próba wprowadzenia do umowy prywatyzacyjnej Telekomunikacji Polskiej SA zapisów gwarantujących m. in. tempo równoważenia przez TP SA taryf, rzeczywiste obniżanie kosztów usług telekomunikacyjnych oraz określenie mierników poprawy jakości usług telekomunikacji.

Sprzedaży przez skarb państwa do 35 proc. akcji TP SA konsorcjum France T?l?com - Kulczyk Holding (FT-KH) należy oczekiwać w najbliższych dniach.

30 czerwca przyszły inwestor podpisał ze związkami zawodowymi pakiet socjalny gwarantujący m. in. warunki płacowe i określający zasady redukcji zatrudnienia w spółce. Szczegóły tego dokumentu mają być ujawnione po podpisaniu ostatecznej umowy, można jednak przypuszczać, że podobnie jak to miało miejsce w FT, pracownikom zaproponuje się dobrowolne zwolnienia w zamian za odprawy w wysokości od 12- do 24-miesięcznego wynagrodzenia.

W pierwszych dniach lipca inwestor zakończył negocjacje z resortem łączności w sprawie zobowiązań stron dotyczących telekomunikacyjnej części umowy prywatyzacyjnej. Według informacji "Rz" i dostępnych nam dokumentów, Ministerstwo Łączności nie uzyskawszy poparcia rządu zrezygnowało z wielu zapisów w załączniku do umowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2062

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament