Tak wcale nie musi być
Tak wcale nie musi być
Sławomir Popowski
XX wiek minął pod znakiem Rosji. Dwa wydarzenia - wśród paru innych - zadecydowały o jego obliczu: bolszewicka rewolucja październikowa z 1918 roku i upadek komunizmu w jego kolebce w 1991 roku. Co będzie w XXI wieku? Niewykluczone, że ponownie może to być "wiek Rosji". Niestety.
Na przełomie sierpnia i września, podczas jubileuszowego X Forum Ekonomicznego w Krynicy, temat jednego z seminariów był sformułowany następująco: Rosja w XXI wieku. I - jak można było się spodziewać - wywołał on największe emocje. Doszło wręcz do skandalu. Rosjanie kłócili się między sobą. Reagowali wyłącznie emocjonalnie. Część - tj. intelektualiści, m.in. Irina Kobrinskaja, Siergiej Kowaliow i socjolog Igor Kliamkin - krytykowali prezydenta Władimira Putina za jego autorytarne zapędy, mówili o realnym zagrożeniu nowej dyktatury i ponownego przekształcenia Rosji w państwo policyjne. Przeciwko takim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta