Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niedaleko Szczyrku

12 kwietnia 2002 | Magazyn | PA DW
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Turystyka

Niedaleko Szczyrku

Widok z Grossglockner na Schobergruppe

(c) FPM

Bez turystyki w austriackich Alpach panowałaby nędza, nie byłoby pracy .

PIOTR A. RUDZKI, DANUTA WALEWSKA

W branżach związanych z turystyką zatrudnionych jest pół miliona mieszkańców Austrii (na osiem mln mieszkańców). Dochód z turystyki wynosi 16 procent PKB. Według danych Banku Światowego w ubiegłym roku Polacy wydali w Austrii prawie 200 mln dolarów.

Francuzi zazdroszczą Austriakom, że rozwijając turystykę, nie popełnili błędów, pobudowawszy wielkie bloki - rozrywkowe slumsy. Szwajcarzy, że zdołali utrzymać niskie ceny przy rozwiniętej infrastrukturze, nie mówiąc już o doskonałej atmosferze i nastawieniu do gości. Włosi, choć sami uwielbiają się bawić, przyznają, że choć góry mają równie piękne, to nie mają narciarzom tyle do zaoferowania, co ich północni sąsiedzi. I zgodnie przyznają, że tak naprawdę, jeśli chcą jechać na narty, to raczej wybierają Austrię. Także dlatego, że tam gdzieś zawsze jest śnieg.

ODLEGŁOŚĆ I CENA

Dla Polaków Austria jest atrakcyjna, a o tym wyborze decyduje odległość i cena. Za jazdę na alpejskich stokach płaci się niejednokrotnie mniej niż w Zakopanem, Szczyrku, Wiśle. O infrastrukturze, możliwościach wyboru,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2593

Spis treści
Zamów abonament