Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla zamożnych

02 września 2002 | Nieruchomości, budownictwo | AS
źródło: Nieznane

Mieszkania do 300 tys. zł Najlepsza lokalizacja, wysoki standard

Dla zamożnych

ANNA SIELANKO

W większości miast mieszkania, które na rynku wtórnym kosztują do 300 tys. zł, to lokale najdroższe, w bardzo dobrych dzielnicach, zadbanych budynkach. Konkurencją dla nich są często domy za podobną cenę. Nowe mieszkania za taką kwotę, po doliczeniu wykończenia, to przeważnie trzy pokoje, w strzeżonym osiedlu, z garażem, w atrakcyjnie położonym osiedlu.

Drogie - nie wszędzie znaczy to samo. W największych miastach: w Warszawie i Krakowie, sprzedaje się lokale za wiele więcej niż 300 tys. zł. - Według stołecznych standardów, tak naprawdę drogie mieszkania zaczynają się od 500 tys. zł - mówi Anna Góralczyk z agencji KG Partners. W ofercie są także lokale zbliżone w cenie do 1 mln zł (np. 198 mkw., na Mokotowie - 990 tys. zł).

W Krakowie mieszkanie o pow. 180 mkw. na Starym Mieście kosztuje aż 900 tys. zł, a w 2-3-letnim bloku na Krowodrzy, 100 mkw. - 450 tys. zł. Również we Wrocławiu mieszkania o podwyższonym standardzie, w rodzaju apartamentów, mają cenę ok. 500 tys. zł.

W tych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2712

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament